Mapa stránek | ČeštinaDeutsch
logo EMIX3

  Novinky

  Novinka: Nová generace FV konstrukcí bez vrtání při použití pouze 1 klíče
  [17.07.2017]

  Tesla vyprodala solární tašky. Nyní zákazníkům začala nabízet nové solární panely
  [29.06.2017]

  První strom, který má solární panely a nabije vám mobil
  [20.06.2017]

  Zmenšit text Zvětšit text

  Aktuality

  Demonstrační projek "Energeticky úsporná škola" národní vítěz kategorie A panevropské soutěže U4ENERGY

  - - -

   

  Projekt EMIX3 je součástí Sustainable Energy Europe Campaign. - - -


   

     

     První strom, který má solární panely a nabije vám mobil
  20.06.2017 []


  Francie je první zemí v Evropě, kde se instaloval chytrý a zároveň krásný zdroj obnovitelné energie -eTree. Jde o vynález izraelské společnosti Sologic, která se rozhodla vytvořit umělý víceúčelový strom, který bude vyrábět energii ze Slunce.


  Chytrý strom, který vyrábí energii

  Malé francouzské město Nevers se od letošního roku stalo prvním městem v Evropě, kde vyrostl eTree.  Svým vzhledem připomíná akácii, ale místo listů na něm najdete solární paleny, které jsou umístěny ve větvích.

   

  Celkem 7 solárních panelů na eTree poskytují nejen energii, ale také příjemný stín. V kmeni eTree je umístěna obrazovka s informačním kioskem. Strom umí nabíjet připojené mobily či tablety. 

  Obyvatelé města Nevers ocení, že eTree nabízí bezplatnou Wi-Fi. V noci svítí pomocí LED žárovek. A kromě toho obsahuje fontánku se studenou pitnou vodou pro lidi i žlábek, aby se mohli napít i psi nebo jiní mazlíčci.

  Offgridová elektrárna

  eTree funguje jako ostrovní (offgridová) elektrárny. Na výšku měří 4,5 metru a váží 1250 kilogramů. Obsahuje totiž i dvě lavičky a betonové základy. Solární panely dokážou ve špičce produkovat až 1400 wattů, denně v průměru vygenerují 7 kilowattů energie.

  Chytré stromy společnosti Sologic již v minulosti vyrostly v několika městech Izraele a USA. Francouzské město Nevers je první v Evropě, kde bylo eTree letos instalováno. Vůbec poprvé se však eTree v Evropě představilo  v roce 2015 v Paříži. Stalo se tak u příležitosti Klimatické konference OSN.

  Zpět