Mapa stránek | ČeštinaDeutsch
logo EMIX3

  Novinky

  Novinka: Nová generace FV konstrukcí bez vrtání při použití pouze 1 klíče
  [17.07.2017]

  Tesla vyprodala solární tašky. Nyní zákazníkům začala nabízet nové solární panely
  [29.06.2017]

  První strom, který má solární panely a nabije vám mobil
  [20.06.2017]

  Zmenšit text Zvětšit text

  Projekt EMIX3 je součástí Sustainable Energy Europe Campaign. 
  Demonstrační projekt "Energeticky úsporná škola" ZS Edisonova vč. fotovoltaického zařízení se stal v roce 2012 národním vítězem kategorie A panevropské soutěže U4ENERGY

  - - -     - - -

  .

  CO JE EMIX 3

  Na počátku roku 2010 byla zahájena a v červnu 2012 ukončena 30 měsíční práce na příhraničním projektu nazvaném Emix3. Projektem Emix3 se rozumí tzv. mix energetických technologií v Trojzemí. Emix3 je přeshraniční iniciativa pro využití obnovitelných zdrojů energií, inovativních, efektivních zařízení a nástrojů pro zjišťování a realizaci potenciálů úspor energií v budovách a objektech obcí, veřejných institucí, podniků a soukromých osob.

  Cílem je využívání obnovitelných zdrojů energie pro základní zatížení a ve špičkách mixu v rámci decentralizovaného zásobování systémů s cílem snížení nákladů na energie a zvyšování energetické účinnosti.

  Klimatické změny jsou citelné a zásoby fosilních paliv se stále více tenčí. Nevýroba energie v důsledku zvýšené efektivity její spotřeby je tak úkolem současnosti. V důsledku razantního zvýšení cen energií jsou i všichni spotřebitelé v neposlední řadě citlivější, co se nákladů a jistoty dodávek týká. Obce, veřejné instituce, organizace a firmy jsou nuceny z ekonomických důvodů konat rychle. Řada nabídek a technologií k řešení problémů přitom vytváří stále větší nejistotu u těch, kteří rozhodují. Emix3 poskytuje uživatelům z nejrůznějších cílových skupin v Trojzemí neutrální a lokální platformu.

  Význam aktivního hospodaření s energiemi s ekologicky smysluplným provázáním je uznáván v politice a podnikání v Trojzemí.
  Komplexní přístup Emix3 přináší přidanou regionální hodnotu pro rozvoj, výrobu, poradenství, instalaci, provoz a úsporu nákladů pro společnosti všech velikostí, firmám, organizacím i obcím stejnou měrou.

  Emix3 pomáhá prostřednictvím kooperací dosáhnout rychleji a hospodárněji společenských řešení. Partneři projektu podporují spolu s experty z vysokých škol, politiky a veřejné správy obce, malé a středí podniky atd. při podpoře obnovitelných zdrojů energií.
  Společně má být ekonomicky a bezpečně prezentována jistota plánování a koncepce pro investice do zařízení pro výrobu energií z obnovitelných zdrojů - ze sluneční energie, biomasy atd. Společně lze organizovat plochy, analýzy atd. pro solární, větrné a blokové výtopny a elektrárny atd. na soukromých nebo komunálních plochách.
  Sledování technických a právních problémů bude realizováno společně s vysokými školami, firmami a nositeli projektu.

  Partneři projektu Emix3

  Hlavní aktéry projektu Emix3 jsou:

  • Leadpartner (1): Via Regia, Česká republika
  • Partner 2: ENO mbH (Entwicklungsgesellschaft Niederschlesische Oberlausitz mbH)
  • Partner 3: Město Varnsdorf
  • Partner 4: Sdružení Venkovské projekty, občanské sdružení
  • Partner 5: Okresní rozvojová společnost (Kreisentwicklungsgesellschaft Löbau-Zittau mbh (KEGL)) jako hlavní partner na německé straně

  Doposud byly v Trojzemí realizovány rozličné iniciativy prostřednictvím projektových partnerů i jiných aktérů. Nyní by mohly prostřednictvím spolupráce v rámci Emix3 přispět k společnému výsledku. Zejména blízkost Hochschule Zittau / Görlitz (FH) jakožto "Energetické školy" v oblasti energetiky přispívá k šanci na úspěch.